Návod k používání tiskáren
Návod pro zaměstnance na zprovoznění fakultních tiskáren.

Tisk

Tisk

Zaměstnancům fakulty a studentům doktorského studijního programu fakulty (dále jen uživatelé) jsou k dispozici společné tiskárny, řezačky, vazačky a skartovačky. Provoz těchto společných zařízení zajišťuje Oddělení ICT.

Oddělení ICT zodpovídá za:

  • pořizování a výměnu spotřebního materiálu pro tiskárny,
  • zajištění odborného servisu tiskáren:
    • v intervalech stanovených výrobcem
    • v případě závad
  • pořizování, opravy a výměny dalších zařízení.

Výjimkou je pořizování a doplňování papíru. Ten zajišťují:

  • v Budově A sekretářky kateder,
  • v Nové budově sekretářka děkana.

Uživatelé musejí dodržovat provozní řád. Dotazy či závady se hlásí na helpdesk@fit.cvut.cz nebo je lze zadat přímo v tomto projektu jako zpětnou vazbu.

Dostupná zařízení

Na společných tiskárnách je možno tisknout přímo z kancelářské sítě fakulty z registrovaných zařízení (metalický rozvod sítě ethernet - datové zásuvky v kancelářích v Nové budově a Budově A; registrace se provádí v aplikaci ICT/Profile). Druhou možností je tisk přes tiskový server, kde je vyžadována autentizace uživatele. Tento způsob vyžaduje pouze konektivitu k tiskovému serveru (tj. do sítě Internet). Ovladače (příp. odkazy na ně), návody a postupy pro používání tiskáren naleznete na stránkách věnovaných jednotlivým provozovaným modelům.

Pro přístup do níže uvedených místností slouží zaměstnanecký klíč Nová budova, resp. zaměstnanecký klíč Budova A.

Přehled tiskáren
Budova Místnost Tiskárna Řezačka Vazač Skartovačka
Nová budova T9:314 barevná laserová Konica Minolta bizhub C220 Dahle 507, páková Fellowes Fusion A3 Fellowes Quasar 500 Rexel Auto+300
Budova A TH:A-1028 černobílá laserová Konica Minolta bizhub 423 Dahle 507, páková Fellowes Fusion A3 Fellowes Quasar 500 Rexel Auto+300
Budova A TH:A-1228 barevná laserová Konica Minolta bizhub C364e x x x